Studentka Społecznej Akademii Nauk w Krakowie w ścisłej czołówce wyborów Najmilszej Studentki Krakowa!

Juwenalia Krakowskie otwarto z wielkim hukiem. Kilkudniowe studenckie święto rozpoczęło się od Wyborów Najmilszej Studentki i Super Studenta Krakowa. Na Scenie Piast konkurowali ze sobą reprezentanci i reprezentantki niemal wszystkich krakowskich uczelni. Nasza Lilliia zakwalifikowała się do pierwszej trójki!

Jak co roku impreza posiadała motyw przewodni – tym razem brzmiał on „świat seriali”. Każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować siebie oraz swoją uczelnię w konwencji serialowej, a także wziąć udział w serii scenek improwizowanych.

Wybory Najmilszej Studentki „na dobre i na złe”;) wpisały się w historię Krakowa. Konkurs cieszy się ogromną popularnością i przyciąga rzesze widzów oraz przedstawicieli lokalnej prasy. Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy kandydatki. Wśród nich reprezentantka Społecznej Akademii Nauk, studentka z Ukrainy Liliia Sheremeta. Jedyny obcokrajowiec tegorocznej edycji, dziewczyna, która sprawiła, że tegoroczne wybory nabrały charakteru międzynarodowego.

Studentka SAN świetnie poradziła sobie z wszystkimi konkurencjami, a korona Najmilszej była o krok! Liliia wykazała się świetną znajomością polskiej kultury i języka. Choć nigdy wcześniej nie uczestniczyła w imprezie tego typu, doskonale odnalazła się na scenie w blasku fleszy. Udało się jej nawiązać świetny kontakt z publicznością, której podbiła serca. Oklaskom nie było końca!

- Społeczna Akademia Nauk w Krakowie jest dumna ze swojej reprezentantki – mówi dr Ewelina Jurczak, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych SAN Kraków. – Najmilsza Studentka powinna być inteligentna, elegancka, ale przede wszystkim musi roztaczać pozytywną energię. I taka właśnie jest nasza Liliia – dodaje.