Międzynarodowa konferencja „Wielojęzyczność w XXI wieku..."

Międzynarodowa konferencja „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych”

Serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ międzynarodowej konferencji pt. „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych” połączonej z warsztatami
Tematem konferencji są nowoczesne narzędzia i technologie wspomagające potrzeby rodzin wielojęzycznych w zakresie nauki języków i wspieranie ich w społeczeństwach europejskich.
Event odbędzie się 21 września 2020 r. w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi w formie on-line. Konferencja i szkolenia zostaną poprowadzone w języku angielskim.

W ramach wydarzenia:

• dowiesz się jak założyć klub dla rodzin wielojęzycznych w różnych krajach europejskich oraz DLACZEGO powinniśmy wspierać dzieci w nauce i ciągłym używaniu różnych języków, zwłaszcza języków pochodzenia?
  • poznasz metody nauczania pokazujące CO możemy jako rodzice zrobić, aby wspierać dzieci w wielojęzyczności i W JAKI SPOSÓB należy wdrażać prawdziwe wsparcie językowe, aby nauka innych języków była efektywna?
  • poznasz różne praktyki z 6 krajów europejskich: Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Polski oraz Szwajcarii\
  • dowiesz się jak skutecznie współpracować w zespole wielokulturowym
  • podczas dyskusji panelowej będziesz mieć nieocenioną okazję do networkingu
  • otrzymasz bezpłatny podręcznik zawierający gotowe do użycia metody i techniki szkoleniowe pokazujące „Dlaczego i jak być rodziną wielojęzyczną?” - Przewodnik dla rodziców dotyczący motywowania i angażowania dzieci do używania wielu języków.

Konferencja oraz warsztaty skierowane są przede wszystkim do:

• edukatorów osób dorosłych – trenerów, pedagogów oraz osób z innych organizacji, pracujących z rodzinami wielojęzycznymi np. migrantami, uchodźcami z krajów partnerskich
  • personelu organizacji pozarządowych pracujących z rodzinami o różnym pochodzeniu (np. organizacje pozarządowe zajmujące się migrantami, uchodźcami, emigrantami, organizacjami pomagającymi rodzicom i rodzinom w adopcji)
  • osób dorosłych, rodziców, krewnych, którzy borykają się z problemami i barierami w zachowaniu języka rodzinnego (migranci, uchodźcy, rodziny mieszane)
  • osób dorosłych w krajach partnerskich, społeczności lokalnych, które chciałyby uczyć się lub uczyć swoje dzieci innego języka (np. ekspaci, nauczyciele języków)
  • nauczycieli uczących dwujęzyczne / wielojęzyczne dzieci w swoich klasach,\
  • rodzin, w których rodzice mówią więcej niż jednym językiem i mogą wychowywać swoje dzieci jako dwujęzyczne
  • dzieci, których rodzice posługują się innym językiem ojczystym niż język kraju, w którym mieszkają
  • stowarzyszeń imigrantów i rodziców dzieci wielojęzycznych
  • lokalnych i krajowych władz edukacyjnych w krajach partnerskich
  • lokalnych społeczności rodzin w krajach partnerskich zainteresowane wielojęzycznością i różnorodnością kulturową Europy
  • pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych
  • studentów i absolwentów kierunków pedagogicznych, psychologicznych, międzykulturowych i socjologicznych oraz innych związanych z wielokulturowością i zjawiskiem migracji
  • oraz wszystkich innych zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie komunikacji w aspekcie interkulturowym.

Zapisu można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej strony. Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Po dokonaniu zapisu otrzymacie Państwo informację mailową z linkiem aktywacyjnym.

Udział w konferencji i warsztatach jest BEZPŁATNY.
Dodatkowe korzyści: uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w międzynarodowej konferencji.

Zapisy trwają do 18 września 2020 roku włącznie.