Dlaczego warto studiować w Społecznej Akademii Nauk

SAN liderem kształcenia praktycznego – bo teoria to nie wszystko!

Czy wiesz, że od 2006 roku liczba studentów w Polsce regularnie maleje?
Social Media, Personal Branding, Influencerzy, Startupy zakładane przez coraz młodszych wizjonerów, które przynoszą milionowe zyski, a także wzrost liczby jednoosobowych i małych firm zakładanych przez osoby młode, często bez studiów — to rzeczywistość XXI wieku. Jak w to wszystko wpisuje się SAN Kraków?

Naszą odpowiedzią na spadającą ilość studentów jest kształcenie gotowych do podjęcia zawodu.

Prywatne uczelnie mają znacznie szersze możliwości wdrażania programów nauczania o charakterze praktycznym. Jeżeli w czasie studiów chcesz zdobywać kwalifikacje, które otworzą Ci drogę do kariery, to SAN Kraków jest właśnie dla Ciebie!
Studia w Krakowie mogą być nie tylko wspaniałą przygodą, ale też przepustką do stabilnej i pewnej przyszłości. Decydując się na Społeczną Akademię Nauk, masz pewność, że zajęcia nie będą tylko wykładnią teorii. Bogato wyposażone pracownie oraz ćwiczenia praktyczne to nasz znak rozpoznawczy. Ponadto kadrę dydaktyczną stanowią nie tylko światowej sławy naukowcy, ale też liderzy biznesu.
Tu stawiamy na indywidualistów i wspieramy ich rozwój osobisty i zawodowy. W SAN Kraków pomożemy Ci poznać Twoje mocne strony i zbudować dzięki nim Twoją markę osobistą.

 

Jak?
SAN: Staż. Ambicja. Nauka.

Staż.

Na co dzień współpracujemy z wieloma odnoszącymi sukcesy na rynku polskim i międzynarodowym firmami, w których nasi studenci mają szansę odbyć staż przez duże „S”. Podczas stażu poznają w praktyce, jak wygląda praca na konkretnym stanowisku. Staż wsparty jest serią zajęć z praktykami biznesu, dzięki czemu studenci już na starcie zyskują przewagę nad konkurencją. Dzięki stażowi odbytemu już podczas studiów masz szansę nie tylko zdobyć konieczne doświadczenie, ale także od razu po studiach rozpocząć pracę. Nasi absolwenci pracują między innymi w: Conduent, Barry Callebaut, EcoLab, Emersson PKO Bank Polski, Procter & Gamble, UPS, Dell Fujitsu, mBank, ABB. Staż podczas studiów w SAN Kraków to nie przykry obowiązek, ale początek Twoje kariery zawodowej — wykorzystaj to!

Ambicja.

W SAN Kraków szukamy młodych, ambitnych, kreatywnych i przedsiębiorczych osób nastawionych na cel, sukces i biznes. Takich, które mają pomysł na siebie, chcą założyć własny biznes lub znają swoje mocne strony i chcą sprawdzić, gdzie ich predyspozycje mogą ich zaprowadzić. Poza wsparciem merytorycznym i praktycznym wspieramy rozwój Twojego biznesu dzięki Inkubatorowi Przedsiębiorczości SAN.

Każdy student może również skorzystać ze wsparcia tutora, który pomoże mu poznać i rozwinąć mocne strony podczas indywidualnych spotkań.

Nauka.

Dajemy Ci niezbędną dawkę wiedzy teoretycznej, która będzie wsparciem dla Twojego zawodowego rozwoju. Niezależnie od tego, czy będziesz pracować na etacie, czy założysz własną firmę wiedz, że najlepsi z najlepszych doskonalą się codziennie poprzez czytanie lub słuchanie audiobooków. Są na bieżąco nie tylko z tym, co dotyczy ich pola ekspertyzy, ale także z sytuacją polityczną, ekonomiczną i społeczną na świecie. W SAN Kraków czeka na Ciebie ponad 500 wybitnych pracowników naukowych, którzy pomogą Ci zbudować teoretyczną podstawę Twojego sukcesu.

Chcesz założyć własny biznes? Chcesz zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności? Chcesz uczyć się od najlepszych? Chcesz samodzielnie wybrać swoją ścieżkę nauki i dalszej kariery? Chcesz otrzymać dobrą pracę zaraz po studiach? U nas wiedza praktyczna jest na 1 miejscu!

 

W SAN Kraków stawiamy na indywidualizm i przedsiębiorczość studenta oraz indywidualne podejście wykładowców i mentorów do jego celów i potrzeb. Studiując na SAN Kraków, możesz nie tylko korzystać z wiedzy wybitnych pracowników naukowych oraz praktyków — znanych ekspertów biznesowych, z Polski i zagranicy, ale także możesz wybrać zajęcia dopasowane do swoich potrzeb. Sam decydujesz, czego chcesz się uczyć. My jesteśmy tu po to, aby Cię wspierać.

 

W trakcie studiów masz szansę wziąć udział w wielu projektach badawczych krajowych i międzynarodowych oraz sympozjach i konferencjach. Naukowo-badawcza działalność Społecznej Akademii Nauk w Krakowie w znacznym stopniu ukierunkowana jest na ekonomię. Naukowcy SAN Kraków w szczególności poświęcają się aspektom funkcjonowania gospodarki w ramach dokonujących się przekształceń systemowych. Z kolei zainteresowania naukowe badaczy z Zakładu Językoznawstwa oraz Zakładu Literaturoznawstwa obejmują także trzy zasadnicze filologiczne kierunki badawcze: językoznawstwo, metodykę nauczania języka i literaturę.

Jako student SAN Kraków możesz skorzystać z możliwości wyjazdu i odbycia praktyk w USA, w ramach współpracy SAN z Clark University, a także programów Master oraz MBA (SAN), dla takich specjalizacji jak: Management, Marketing, Health Systems, Information Systems, HR. To wyjątkowa szansa na zdobycie amerykańskiego tytułu naukowego i dość duża przewaga konkurencyjna na polskim rynku.

Clark University to najstarsza placówka dydaktyczna w Stanach zjednoczonych założona w 1887 roku. Obok Harvardu i Yale, Clark University zapoczątkował istnienie prestiżowego stowarzyszenia uniwersytetów amerykańskich — Association of American Universities. W Clark University wykładali między innymi A.A. Michelson, zdobywca pierwszej nagrody Nobla oraz Robert Goddard — ojciec ery kosmicznej, twórca paliwa rakietowego.
Dzięki współpracy z Clark University studenci SAN mają możliwość wyboru anglojęzycznego programu studiów i uzyskania amerykańskiego dyplomu Master.

 

To nie wszystko! Masz również szansę skorzystać z programu Erasmus. To możliwość studiowania w Paryżu, Madrycie, Barcelonie, Helsinkach, Lizbonie, Rzymie, Istambule. Zyskujesz, bo wracasz z nowymi doświadczeniami i lepszą znajomością języka, co pozytywnie wpłynie na Twój dalszy rozwój i ma szansę przyspieszyć Twój sukces.

 

W trakcie studiów możesz również swobodnie zmieniać wydziały, w tym skorzystać z szansy wyjazdu na nasz wydział w Londynie.

To tętniące życiem miasto jest jednym z największych światowych centrów biznesu, finansów i kultury, dlatego jest to wyjątkowa możliwość dla tych, którzy chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w wymiarze międzynarodowym. Nie bez znaczenia jest również możliwość spotkania studentów z całego świata, zdobycie międzynarodowych znajomości i przyjaźni, ale także korzystanie z tego, co najlepsze w Londynie: West End, Oxford Street, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Kensington Gardens, the Tower of London, Pałace Westminster i Buckingham, Eye of London oraz niezliczona ilość pubów.

W SAN Kraków zależy nam, abyś stał się najlepszy, dlatego dajemy Ci najlepsze możliwości!

Wiemy, jak szybko żyjesz. Jeśli najważniejszy dla Ciebie jest rozwój zawodowy, ale nie chcesz również tracić możliwości, jakie dają studia, przygotowaliśmy dla ciebie platformę e-learningową, dzięki której będziesz mógł zdobywać wiedzę teoretyczną w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Program e-learningowy będzie dopasowany do Twoich potrzeb, a Ty będziesz mógł uczyć się samodzielnie pod czujnym okiem tutora. Dopasuj program i tempo nauki do swoich potrzeb!

 

Chcesz zaznać studenckiego życia? Kraków to najlepsze miejsce, żeby to zrobić. Tu prawie ¼ mieszkańców to studenci. Kraków ma także największy kampus w Polsce! To miasto Żaków przyciąga tętniącym nocnym życiem klubów, szeroką ofertą kulturalną, wielokulturowym menu niezliczonych restauracji, kawiarni i klimatycznych „knajpek”. Rynek Główny, Kazimierz i coraz bardziej modna wśród młodych Nowa Huta, a przede wszystkim miano miasta studentów — czy można studiować gdzie indziej? Teatry, Muzea i Galerie, Kina, 7 boisk sportowych, 7 krytych pływalni, 10 hal sportowych, 2 sztuczne lodowiska, 40 kortów tenisowych, niezliczone wydarzenia kulturalne — między innymi: Festiwal Muzyki Filmowej, Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Off Camera, Krakowskie Wianki, czyli Święto Muzyki, Festiwal Misteria Paschalia, Festiwal Kultury Żydowskiej, Etno Kraków — Rozstaje, Festiwal Sacrum Profanum, Festiwal Conrada, Noc Muzeów, Noc Jazzu, Noc Teatrów, Noc Cracovia Sacra, Noc Poezji, a także święto studentów, czyli Juwenalia, na które do Krakowa przybywają studenci z całej Polski. Kraków to również gwiazdy światowego formatu, które występują w Tauron Arenie: Metallica, Lenny Kravitz, Sting, Aerosmith, David Guetta, Depeche Mode. Kraków tętni życiem, dlatego nie może Cię tu zabraknąć!
To miejsce międzykulturowej wymiany doświadczeń, którego SAN jest integralną częścią. Tu spotkasz studentów z całego świata, a dzięki SAN Kraków masz szansę ten świat zwiedzić, korzystając z wielu programów międzynarodowych.

Studiuj w pałacu!

Nowa Huta to dzielnica Krakowa, która zdecydowanie przeżywa drugą młodość, a to nie tylko za sprawą coraz bardziej nią zainteresowanych studentów, coraz „smaczniejszych lokali” gastronomicznych i szerokiej oferty kulturalnej, ale także dzięki programowi Nowa Huta Przyszłości, który zakłada rewitalizację terenów poprzemysłowych w tej części Krakowa. Powstanie tu strefa aktywności gospodarczej, która ma zostać udostępniona przedsiębiorcom. Na pewno zyska na tym infrastruktura techniczna i komunikacyjna, ale także sami mieszkańcy, w tym studenci. Nie bez znaczenia jest również sąsiedztwo drogi krajowej 79, autostrady A4, linii kolejowej i lotniska, ale także dobra komunikacja z centrum miasta dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

W niedalekiej przyszłości powstanie tu Park Naukowo-Technologiczny „Branice”, Centrum Logistyczno-Przemysłowe „Ruszcza”, Centrum Wielkoskalowych Wydarzeń Kulturalnych „Błonia 2.0”, a także Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki”. To właśnie Nowa Huta połączy biznes, naukę, kulturę i rekreację.

Nic więc dziwnego, że właśnie tu — w Nowej Hucie — w historycznym budynku Centrum Administracyjnego Kombinatu — zwanym „Pałacem Dożów” lub „Watykanem” znajduje się nowa siedziba SAN Kraków. Studenci mają niepowtarzalną okazję obcować na co dzień z tym wyjątkowym przykładem architektury realnego socjalizmu, a sama uczelnia dzięki zagospodarowaniu tych wyjątkowych budynków stać się częścią tego historycznego miejsca i rewitalizacji Nowej Huty. Łączy zatem przeszłość z przyszłością. Bądź częścią tej wspaniałej przygody.

Tutoring

Wiemy w jak dynamicznym świecie żyją młodzi i dotrzymujemy im kroku, nie zamykając się w sztywne ramy sylabusa. W SAN Kraków najważniejszy jest student. Jego pasje, zainteresowania, indywidualne potrzeby edukacyjne. Wiedzę praktyczną stawiamy na pierwszym miejscu! Naszą odpowiedzią na rynkową potrzebę stałego poszerzania kompetencji i budowania swojej pozycji jako specjalisty jest współpraca z przedsiębiorstwami i możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, które pozwolą studentom być konkurencyjnymi na rynku pracy, a także aktywnie wykorzystywać swoje mocne strony i nabywać nową wiedzę od najlepszych.  Zarządzanie, informatyka, logistyka — to zawody, których nie można nauczać tylko w teorii — niezbędna jest praktyka, którą studenci mogą zdobyć dzięki nam. To sprawia, że młodzi chętnie tu studiują, a ich liczba zwiększa się z roku na rok.

Idąc o krok dalej, proponujemy naszym studentom metodę tutoringu jako alternatywę dla ogólnie dostępnego kształcenia masowego. Ideą tutoringu jest praca indywidualna tutora ze studentem nad wspólnie obranym celem - w tym przypadku rozwojem osobistym studenta, jego zainteresowań i potencjału osobistego, aby w konsekwencji osiągnął specjalizację w wybranej dziedzinie lub/i stworzył własny biznes czy markę osobistą, w której tworzeniu może liczyć na wsparcie tutora. Podstawą relacji tutor-student jest zaufanie, dzięki któremu tutor może poznać mocne strony i predyspozycje swojego podopiecznego i skierować go na właściwą dla niego i jego potrzeb indywidualną ścieżkę rozwoju. Tutoring opiera się na otwartym dialogu i otwartym umyśle dwojga partnerów, którzy mają wspólny cel.

Co bardzo istotne są to spotkania indywidualne jeden na jeden, podczas których student ma pełnię uwagi tutora. Może się z nim podzielić swoimi pomysłami, wątpliwościami, trudnościami i uzyskać radę, która pomoże mu pójść dalej, a więc stale go rozwija. Tutor to indywidualny opiekun, który wspiera, doradza, motywuje i zachęca do podjęcia wysiłku przez studenta jakim jest wykorzystywanie mocnych cech oraz praca nad słabościami. To próba osiągnięcia konkretnego celu dzięki wszechstronnemu rozwojowi.